Yurtdışında ÇalışmakÇalışanGENEL

Almanya 58 bin TL(4500 Euro) İşçi Alımı Yapılacak

Almanya son zamanlarda işçi alımlarına devam ediyor, Şoför mesleğinin de oldugu bu sektörde maaşlar 4500 euro olacak yani tam 58 bin tl

Almanya 58 bin TL(4500 Euro) İşçi Alımı Yapılacak

Almanya 58 bin TL(4500 Euro) İşçi Alımı Yapılacak Almanya son vakitlerde işçi alımlarına devam ediyor, Şoför mesleğinin de oldugu bu sektörde maaşlar 4500 euro olacak artık tam 58 bin tl
Almanya vakit vakit nitelikli iş kuvveti gereksinimi duyan bir ülkedir. Yaklaşık 2 milyon işçi ve derhal her sektörde eksper açığı tespit edilen Almanya, acil olarak havalimanlarındaki personel sıkıntısını gidermek amacıyla Türk işçi getirilmesini onayladı. Nitelikli iş kuvveti demek değişik iş alanlarında eğitim almış bireylerin çalışması demektir. Almanya’da değişik sektörlerde işçiye gereksinim duyulur. Eğer belirti edilen alanlarda rastgele bir eğitiminiz ve deneyiminiz varsa siz de bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. İşkur sayfasından girerek iş ilanlarına ve hangi alanlarda işçiye gereksinim duyulduğuna bakabilirsiniz. Böylece kendinize yeni bir yaşam ve kariyer fırsatı yaratmış olur ve Almanya’dan sosyal imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Nitelikli İş Ne Demektir?

Nitelikli iş kuvveti amacıyla ideal bir aday olmanız sözü geride bıraktığımız meslekte yüksekokul ya da Almanya’da denkliği olan rastgele bir okuldan mezun olmanız demektir. Sizin bitirdiğiniz okulun Alman yasalarına ve iş hukukuna göre geçerli olması mühimdir. Diplomanız, Almanya’daki okulların diplomasına denklik sağlamalıdır. Meslek eğitimi almış olan şahıslar anlatılan nitelikli iş kuvveti sınıfına girer ve Almanya’daki iş ilanları amacıyla başvurabilir. Almanya sektörde çalışacak olanları evvelce kendi ülnetden seçmeye yönelir. Fakat genellikle bu hususta açık bulunduğu amacıyla işçiye gereksinim duyan bir ülkedir. Hangi sektörlerde gereksinim bulunduğunu ise ilanlardan takip ederek öğrenebilirsiniz.

Almanya Hangi Mesleklerde Alım Yapıyor?

Almanya’da en çok çalışana gereksinim duyulan sektörlerden birisi de sıhhat sektörüdür. Sıhhat pazarında gereksinim duyulan meslekler ise şu şekilde sıralanıyor:

Hemşire
Doktor
Sıhhat memurları, tıbbi sekreterler ve başkai sıhhat çalışanları
Almanya’da rastgele bir eksperlığı ya da akademik deneyimi olanlar da iş bulabilir. Akademisyen ve eksperler amacıyla iş bulunabilecek alanlar şu şekildedir:
Teknoloji
Bilişim ve eğitim
Mühendislik eğitimi almış olanlar da Almanya’da iş bulabilir. Başta elektrik elektronik, endüstri, makine ve otomotiv mühendisliği gibi pek çok mühendislik bölümünde eğitimi olanlar Almanya’daki mühendislik ilanlarına da başvurabilir. Öte yandan elektrikçilik, teknisyenlik, şoförlük ve müşteri danışmanlığı gibi alanlarda eğitimi olanlar da Almanya’daki iş fırsatlarını değerlendirebilir.

Almanya 2021’de İş İlanı Verdi mi?

Her yıl bulunduğu gibi 2021 yılında de Almanya detaylı sektörlerde çalışana gereksinimi bulunduğunu duyurdu. Bu ilanları takip eden ve lüzumlu şartları sağlayanlar bu ülkede iş buldu. Siz de bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız evvelce ilanlar bakarak hangi alanda iş bulabileceğinize karar verirsiniz. Daha sonra ise lüzumlu belgelerle beraber iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Böylece siz de önümüzdeki yıllerde Almanya’da çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

2021 İş İlanları
Bu yazıda Almanya’da 2021 yılında en çok gereksinim duyulan sektörler ile ilgili bulgular bulabilirsiniz. Almanya’nın 2021’de en çok aradığı meslekler şu şekilde sıralanmıştır.

Metal endüstri ve ağır endüstri işçisi

İnternet ve bilişim teknolojisi
Eğitim
Gastronomi
Vasıflı işçiler
Sıhhat sektörü çalışanları
İnşaat sektörü çalışanları
Elektrik elektronik çalışanları ve mühendisler
Mekanik ve teknik pazarında mühendisler ve başka çalışanlar
Sektör olarak 2021’de Almanya’nın gereksinim duyduğu alanlar bu şekilde sıralanıyor. Bunlardan rastgele birinde eğitimi ve deneyimi olanlar bahsi geride bıraktığımız ilanlara başvurabilir. Bu sektörlerde hangi çalışanlara gereksinim duyulduğu ise şu şekilde sıralanabilir.

2021 Almanya Hangi Mesleklerde İlan Verdi?

2021 yılında Almanya’nın ihtyiaç duyduğu ve iş ilanı verdiği meslekler genel olarak şunlardır

Çocuk bakıcıları ve yetiştiricileri
Aşçılar
Ağır endüstri ve metal işçileri
İnşaat işçileri
Elektrikçiler
Gastronomi eksperlerı
Bilgi teknolojisinde eksper olanlar
Yazılımcılar
Mühendisler
Hemşireler
Doktorlar
Kamyon şoförleri
IT danışman, analist ve teknisyenleri
Elektrik teknisyenleri
Elektrik elektronik mühendisleri
Kaynakçılar
Yaşlı ve hasta bakıcıları
Bilim insanları
Ürün sorumluları ve satış müdürleri
İnşaat mühendisleri
İktisatçılar
İşletmeciler
Satış ve ürün sorumluları
Mimarlar
Müşteri temsilcileri ve danışmanları
Ara sektör işçileri
Satış asistanları ve eksperlerı
Bilgisayar eksperlerı
Hesap yöneticileri.
Bu meslekler Almanya’nın 2021’de işçi alacağını söylediği sektörlerdir. Ama genel olarak Almanya’nın en çok iş ilanı verdiği meslekler de bu şekilde sıralanabilir.

Almanya’da Mühendis Nasıl Olunur?

Başta inşaat ve besin olmak üzere Almanya her yıl otomotiv endüstri, endüstri, ağır endüstri, makine ve mekanik alanlarında mühendisi gereksinim duyar. Almanya’da mühendislik gerçekleştirmek isteyenler ilk olarak bu alanlardan birinde mühendislik eğitimi almalıdır ve diploma sahibi olmalıdır. Daha sonra ise diplomanın Almanya’daki diplomalarla bir denkliği olmalıdır. Bu şartları sağlayanlar Almanya’da mühendis olarak çalışabilir.

Almanya’da Hangi Meslekler Ne Kadar Kazanıyor?

Almanya’da iş bulmak isteyenler amacıyla en mühim konulardan birisi çalışanların maaşlarıdır. Almanya’daki birtakım mesleklerin geride bıraktığımız yılki en düşük ve en yüksek maaşları şu şekilde sıralanabilir:

Meslek En Az En Çok

Yöneticiler 12.000 36.000
Hakimler 6.500 9000
Yazılımcılar 6000 8500
Doktorlar 5000 7000
Mühendisler 4500 6500
Mimarlar 4000 5600
Avukatlar 4500 6500
Vinç operatörleri 3500 5000
Şoförler 3000 4500
Yukarıda belirti edilen maaşlar Euro üzerindendir. Görüldüğü gibi çalışılan yere bağlı olarak en çok yöneticiler maaş alıyor. Daha sonra ise mühendisler ve hukukçular geliyor. Burada yazılı olan maaşlar net değil aşağı yukarı olarak verdiği miktarlardır. En doğru bilgi çalışılan yere göre verilecektir.

Almanya’da Nasıl Hemşire Olunur?

Almanya’da hemşire olmak isteyenlerin ilk olarak hemşirelik eğitimi alması ve B1 civarında Almanca bilmesi gerekiyor. Her ikisini de belgeleyenler arasından vatan dışına çıkmak amacıyla engeli olmayan ve rastgele bir adli suç işlememiş olanlar Almanya’da hemşirelik amacıyla müracaat yapabilir. Uzman hemşireler, ilk yardım hemşireleri, yoğun bakım hemşireleri ve başka hemşireler ilanlara müracaat yapabilir. Almanya’da hemşireler en az 2500, en çok da 5500 Euro almaktadır.

Almanya’da Çalışmak İçin Gerekli Evraklar

Almanya’daki iş ilanlarını İşkur’un sayfasından görebilirsiniz. İkametgah, kimlik fotokopisi, sabıka kaydı, nüfus kaydı örneği, özgeçmiş, diploma, sıhhat raporu, SGK dökümü, son aylarda çekilmiş 6 biyometrik resim ve pasaport fotokopisi ile işlere başvurabilirsiniz. Hem de almanız gereken başka şeyler de çalışma izni ve vizesidir. İşkur dışında OBM İnsan Kaynakları sayfasından da vatandışındaki iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Öğrenci ya da engelli olmayan, iş deneyimine sahip ve de yüz kızartıcı rastgele bir suç işlememiş olanlar bu ilanlara da başvurabilir. OBM ve İşkur sayfalarından ilanlara bakarak size ideal olan işlere lüzumlu belgelerle müracaat yapmanız mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

reklam engelemeyi kapatın az da olsa destek olunuz.