BankalarBilgilerGENEL

Araçınız için Kilometre Takip Formu Örneği

Makalemizin Amaçı Vatandaşlarımızı Bilgilendirmektir.

Araçınız için Kilometre Takip Formu Örneği

Araçınız için Kilometre Takip Formu Örneği Araç sahipleri genel bakımdan aracıyla alakalı her bilgiye doğru bir şekilde sahip olmak ister. Alım-satım ya da kullanım esnasında problem oluşmaması amacıyla raporlama yaptırabilir. Bu raporlamalardan biri de vasıta km takip formu örneği ile yapılabilmektedir.

Belli hedefler dâhilinde düzenlenen km takip formu şu talepler tarafında yapılmaktadır.

Trafik sigortası
Kasko sigortası
TüvTürk Fenni muayene
Egzoz muayenesi
Periyodik bakım
Kış lastiği devri
Yukarıdaki hallar yanında aracın km takibi de yapılabilmektedir. Normal şartlarda her vasıta sahibinin isteyebileceği bir bilgidir. Çünkü lüzumlu görülecek hallar ilk kısımda belirtilmiştir. Örneğin; aracın satışa çıkarılması yanında alıcıların bu soruyu sorması normal olup vasıta sahibinin de söylemesi gerekir. Genelde ilanlarda kaç km açıklaması yapılır. Yapılmamış ise kesinlikle vasıta sahibinden öğrenilmesi gerekir. Bu sayede aracın motor gücünün ne kadar dayanacağı bilgi kapasitesi de öğrenilmiş olur.

Araç Kilometre Takip Programı

Araç km takip uygulaması yardımıyla aracınızın kaç km’de bulunduğunu öğrenmeniz mümkündür. Bir aracın performansının düşme sebeplerinden ilki araca doğru şekilde bakım yapılmamış olmasıdır. Periyodik bakımlar haricinde gücünü gösteren hallardan biri de aracın km’si olarak bilinir. Örneğin; yeni araba alacak şahıslar sıfır km’de bir araba aldım diyebilir. Bu hal hijyenik ve yeni bir vasıta aldığını, aracın performansının çok kuvvetli bulunduğunu da ifade eden bir şeydir. Araç sahipleri istediği süre vasıta km takip formu ile aracının kaç km’de bulunduğunu ve bundan ileri süreçte nasıl gelişme kaydettiğini görebilir.

Araç Giriş-Çıkış Formu

Misafir vasıtaların takibini gerçekleştirmek zaman zaman zor olabiliyor. Araç giriş-çıkış formu yanında hangi aracın ne zaman giriş ve çıkış yaptığını öğrenmek mümkündür. Form doldurulması halunda derli toplu bir şekilde takip edilebilir. Araç plakasından da bu hal denetim edileceği gibi mevzuk otoparklarındaki mekanik sistemler yanında de gözlemlenebilecek bir şeydir. Emniyet haliyle yakından alakalı olan bu mevzu insanlara hizmet hedefli sunulmuş bir şeydir. Acil hal söz hususu bulunduğu süre süratlice bakılabilir. Bu sayede vasıta sahibine ya da şahıslara haber verilmesi de mümkündür.

Araçınız amacıyla Kilometre Takip Formu Örneği

Araç km takip formu örneği Excel içerisinde kolaylıkla hazırlanabilecek bir belgedir. Hem de Excel uygulamasında da hazırlanabilmektedir. Bilgisayar içerisinde örneklerinden faydalanarak takip formu oluşturulabilir. Bildiğiniz üzere hayatımızdaki pek çok şeyi gerçekleştirmek amacıyla bilgisayar içerisinde bilgi almaktayız. Araştırmanın hızlılığı yardımıyla form oluşturmanız son derece kolaydır. Bu formun oluşturulması yardımıyla takip uygulamasını da basitçe yönetebilirsiniz. Ancak uzmanlığı olan birinden destek alarak oluşturmanız daha mantıklıdır. Çünkü her aracın markası, modeli gibi pek çok mevzu önemlidir.

Formun Örneği: Arac-KM-Takip-Formu-Ornegi-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

reklam engelemeyi kapatın az da olsa destek olunuz.