BilgilerGENELYurtdışında Çalışmak

En Kolay Vatandaşlık Veren o Ülkeler?

Yurtdışında hayat sürdürmek istiyorsanız en basit vatandaşlık veren ülkeler hangileri Kendinize yeni bir hayat kurmak ve değişik bir yerde mi hayat sürdürmek istiyorsunuz.

En Kolay Vatandaşlık Veren o Ülkeler?

En Kolay Vatandaşlık Veren o Ülkeler? Bunun için yurtdışını tercih edebilirsiniz. Gidebileceğiniz hem mesleğinizi yapabileceğiniz hem de yeni bir hayat kurabileceğiniz çoğu ülke var. Tabi seçeceğiniz ülkeye karar vermeden evvelce ülkelerin hayat şartlarını, çalışma koşullarını, maaş oranlarını, eğitim ve sıhhat hizmetlerini iyi bir şekilde araştırmalısınız. Sizlere en basit vatandaşlık veren ülkeler amacıyla alçakta bir sıralama yaptık. Bu listede yer alan ülkeleri de inceleyebilirsiniz.

Malta

En basit vatandaşlık veren ülkeler listesinde ilk sırada yer alan Malta’dan vatandaşlık alabilmek amacıyla 650.000 Euro gibi bir rakamı Malta Yerel Kalkınma ve Sosyal Fonu’na bağışlamanız gerekir. Bağış yaptıktan sonra vatandaşlığınızı basitçe alabilirsiniz.

İspanya

Vatandaşlık alınması basit ülkelerden olan İspanya’dan vatandaşlık alabilmek amacıyla İspanya sınırları amacıylade 500.000 Euro ‘lük bir gayrimenkul almanız gerekir. Gayrimenkul aldıktan sonra ise beklemeden ülkeye yerleşebilirsiniz.

Portekiz

En basit vatandaşlık veren ülkeler amacıylade yer alan Portekiz’den vatandaşlık alabilmek amacıyla ya 1.000.000 Euro ‘lük sermayeniz olmalı ya da 500.000 Euro ‘lük bir gayrimenkul almanız gerekir. Bu iki şekilde de basitçe vatandaşlık alabilirsiniz.

Bulgaristan

Bulgaristan’da ise vatandaşlık alabilmek amacıyla 1 Milyon Leva’lık devlet fonu almanız gerekir. Burada fon alabilmek amacıyla verdiğiniz ücret arttıkça vatandaşlığı alma süreniz de kısalır. Vatandaşlık aldıktan sona ise ülkede ikamet zorunluluğunuz yoktur.

Güney Kıbrıs

En basit vatandaşlık veren ülkeler listesinde 5. sırada yer alan Güney Kıbrıs’tan vatandaşlık alabilmek amacıyla 2,5 milyon Euro ‘lük gayrimenkul almanız gerekir. Güney Kıbrıs AB delegesi bir ülkedir. Vatandaşlık aldıktan sonra Schengen Ülkelerinde dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Macaristan

En basit vatandaşlık veren ülkeler listesinde son sırada yer alan Macaristan’dan vatandaşlık alabilmek hem daha basit hem de başka ülkelere göre daha ucuzdur. Macaristan sınırları amacıylade 300.000 Euro ‘lük bir gayrimenkul almanız gerekir. Bu sayede Macaristan vatandaşı olabilirsiniz. Başlangıçta size 6 senelik oturma izni verilmektedir. 6 sene sonucunda ise ülke size tamamıyla vatandaş olma hakkı vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

reklam engelemeyi kapatın az da olsa destek olunuz.